Jak vaříme?

K potravinám přistupujeme s respektem k jejich chuti a nutričním kvalitám. Hýčkáním potravin hýčkáme sebe i Vás. Opravdu nešidíme na jídle naše milované a tak nemáme důvod šidit ani zákazníky. Dbáme na konstantní kvalitu vstupních potravin. Jsme přísní na naše dodavatele, protože chceme pro Vás to nejlepší. Denně kontrolujeme původ, jakost a především čerstvost zaváženého zboží. Čerstvost je naší prioritou. Proto i jídlo, které si u nás vyberete je vždy čerstvé. U nás ohřáté zbytky z předchozího dne nenajdete. Naopak denně připravujeme jídla podle ověřených receptů.

Spolupracujeme s prověřenými prvotřídními dodavateli. Jelikož ročně zpracujeme až 40 tun zeleniny, dáváme si obzvláště záležet na tom, aby zelenina pocházela především ze soukromých českých farem. Zelenina je dovážena na naše provozovny každé ráno. Maso pochází z českých chovů.

Pečivo
Pečivo pro Vás pečeme několikrát denně. Vůně právě upečeného pečiva je opravdová, nikoli umělá náhražka, jako v ostatních zařízeních....Tajemství čerstvosti a křupavosti našich baget spočívá v tom, že se nejedná o běžné pečivo ze zmrazeného polotovaru. Speciální těsto na bagety je dlouholetý osvědčený know-how, který se liší od konkurence svou čerstvostí, vláčností, chutností a dalšími výjimečnými vlastnostmi. Tak si můžete být jistí, že pečivo, které se Vám od nás dostává do úst, je zaručeně čerstvé.

Zdravý toastový chléb se zvýšeným obsahem vlákniny

Náš toastový chléb je nejen chutný, ale především zdravější oproti ostatním pečivům. Ve 100g je podíl vlákniny 6%. Vláknina je dobrá nejen na hubnutí, ale zejména slouží jako prevence rakoviny tlustého střeva, snižuje cholesterol a usnadňuje trávení a vylučování. Chléb obsahuje také jemné kousky semen. Dýňová semínka chrání před zhoubnými nádory a cévními obtížemi a jsou bohatá na antioxidanty, vitamíny, minerály a hlavně obsahují nenasycené kyseliny. Lněné semínko je nejbohatším rostlinným zdrojem omega-3 mastných kyselin. Působí preventivně před kardiovaskulárními chorobami, cukrovkou a potíži s játry či obezitou a posiluje imunitní systém.


Konvektomat
pro maso ideální

Veškerá masa pečlivě při převzetí kontrolujeme a následně připravujeme šetrným způsobem - úpravou za použití páry v konvektomatu čili s minimálním množství tuku, čímž je zachována šťavnatost a křehkost masa. Způsob tepelné úpravy tedy nespočívá v nezdravém smažení. Jako tuky používáme výhradně extra panenské olivové oleje, o jejichž zdraví prospěšnosti není pochyb. K dochucení používáme koření, jež dá vyniknout přirozené chuti masa.
Domácí roastbeef v našich výrobcích si pečeme sami přímo na našich jednotlivých provozovnách. Můžete se přijít podívat, jak si hoví v konvektomatu. Roastbeef je zpracován velmi šetrným speciálním způsobem (formou "zrání") v konvektomatu přes noc, ale před tím jej prudce opečeme, aby se zatáhl a neunikla jeho vlastní šťáva. Výsledkem je křehké a šťavnaté maso rozplývající se na jazyku s výraznou chutí hovězího.
Náplně

Veškerá masa jsou nakládána do extra panenského olivového oleje a do směsi čerstvých bylinek. Nepoužíváme žádná umělá dochucovadla, konzervanty ani barviva. Krůtí a kuřecí masa nejčastěji pečeme v konvektomatu, stejně tak, jako miniřízečky z nich. Konvektomat opravdu zvládne i toto!

Losos patří mezi nejoblíbenější zdravé, čerstvé ryby, jež konzumujeme. Norský losos, kterého v EXPRESS SANDWICH používáme, pochází z mořských farem v hlubokých, chladných a čistých norských fjordech. Norský uzený losos udíme nejšetrnější metodou zpracování - za studena při 30°C.

Používáme výhradně jakostní šunku od kosti, která je bez lepku, tudíž je také vhodná pro bezlepkovou dietu.

Vaříme pouze poctivé polévky s vysokým obsahem zeleniny. Naší nejoblíbenější polévkou je polévka tomatová. Nepoužíváme žádná umělá zahušťovadla ani glutamáty.

Naše exklusivní omáčky jsou vyrobené pouze z nejkvalitnějších surovin za použití extra panenského olivového oleje taktéž bez jakýchkoli chemických přídatných látek.

Chcete znát náš celý příběh? Přečtěte si jej v naší rubrice "Náš příběh a filosofie". 

Zajímalo by Vás, kdo všechno je v našem Express týmu? Navštivte rubriku "Express tým".

Potřebujete na nás kontakt? Najdete ho v rubrice "Kontakt".