Zdraví

Proč si vybrat EXPRESS SANDWICH?

Již 15 let jsme ochotni dát ruku do ohně za to, co vám nabízíme. V první řadě musí chutnat nám a našim blízkým – a ti mají opravdu vysoké nároky. Stejně jako nešidíme v pestré a vyvážené stravě naše děti, tak nešidíme ani vás. Vždyť jídlem si přímo ovlivňujeme naše životy. Nabízíme vám kvalitní, čerstvé a je-li to v silách našich dodavatelů, také regionální produkty. Než-li si vybereme nového dodavatele, tak musí splnit naše kritéria co se týče kvality, chutě a čerstvosti a také spolehlivosti. Nespočet dodávek zejména listové zeleniny jsme museli vrátit....Víme, že zdraví prospěšné vitamíny a minerály jsou především v čerstvé zelenině a ovoci, proto býváme nekompromisní. Neslevujeme ani při výběru dodavatelů mléčných a masných výrobků. Než jsme upekli pečivo dle našich představ, včetně výživových požadavků, vniveč přišly stovky kil těsta.

Správná životospráva zajišťuje člověku nejenom fyzické, ale také psychické zdraví. To, co pijeme a jíme nemá totiž pouze spojitost s tím, jak vypadáme, ale také s tím, jak se cítíme a jak se budeme cítit za pár let. Správná strava a dostatek pohybu lze považovat za základy prevence proti různým nemocem. Nezapomínat bychom však měli i na to, kde jíme. Výzkumy prokázaly vliv barevnosti a hlučnosti prostředí, kde se stravujeme na množství konzumovaného jídla, ale třeba i na výši útraty. Nezapomínejme tedy jíst v klidu. Než se zakousneme do prvního sousta, zkusme si k jídlu přivonět a podívat se na jeho barevnou pestrost.


Tipy pro správné stravování

Připravili jsme pro vás několik tipů a zajímavostí. Pokud Vás zaujmou, naleznete je spolu s celou řadou dalších užitečných informací v knize "Jak jíst a udržet si zdraví", jejímiž autory jsou doc. Mudr. Jaromír Astl, CSc., Eliška Astlová a Eva Marková z Clinic 21 s.r.o.

Více informací naleznete na Clinic 21 s.r.o.

Co by vašemu organismu mohlo scházet pokud…

  • Pracujete na počítači? Doplňte vitaminy A, B, C a vápník, lutein.
  • Kouříte? Doporučujeme celé spektrum vitaminů a minerálů. Určitě byste měli zvýšit příjem vitaminů B a C, nenasycených mastných kyselin (omega-3 komplex), vápníku a hořčíku.
  • Jste manažerem? Dbejte na stravu bohatou na vitaminy-B komplex, vitaminy A, C, E, nenasycené omega-3, omega-6 mastné kyseliny, vlákninu, bílkoviny, lecitin. V minimálním množství DDD.
  • Pociťujete napětí, nepohodu, stres? Zařaďte v dostatečném množství do výživy sobě či svému manželovi (manželce), vedoucímu: lecitin a omega-3 nenasycené mastné kyseliny.
  • Cestujete často letadlem? Pozor na srážení krve (tzv. jet-lag disease). Doporučujeme hlídat si celé spektrum vitaminů, minerálů, dostatečné  množství tekutin, vlákninu, proteiny, ale především omega-3 nenasycené mastné kyseliny, lecitin a koenzym Q10 ve vaší stravě.

Řešením nedostatku výše uvedeného může být například oběd z EXPRESS SANDWICH. Ochutnejte čerstvý křehký ledový salát s lososem. Losos patří mezi ryby s nejvyšším obsahem omega-3 nenasycených mastných kyselin (1-4g/100g) a zároveň mezi ryby s nejnižším obsahem rtuti. Omega-3 NMK snižují riziko vzniku kardiovaskulárních nemocí a snižují obsah cholesterolu. Maso norského lososa z kontrolovaných mořských farem je velmi bohaté na vitamín A. Ten působí pozitivně na zrak i proti vzniku rakoviny. Losos obsahuje také vitamíny D, E a řadu minerálních látek.

Změnit zaběhlý stereotyp bezbolestně a s chutí vám pomůže menu EXPRESS SANDWICH. 

Zkuste to s námi!

Zaujalo Vás toto téma? Přečtěte si další zajímavosti ze světa zdraví nebo tipy minima zdravého stravování